Victoria Francés

6. října 2009 v 17:34 | Darkie the Night |  Umělci z dA ;)
Není ani tak z dA, ale nedávno jsem narazila na její díla, přišla na její stránku a její galerie mě naporso uchvátila. :)
Aby bylo jasné, znám ji už dlouho. (dobře, teta má puzzle jednoho jejího obrázku, já vímž e se autorka jmenovala Victoria Francés ale nic víc a nci míň, až te´d mě napaldo jít na její tránky ;D )

Cituji z wikipedie: Victoria Francés (* 25. října 1982) je španělská malířka narozená ve Valencii. Vystudovala Universisad de Bellas Artes ve svém rodném městě.
Její obrazy jsou insporovány gothic stylem a dílem Luise Roya. Vydala několik ilustrovaných knih (Trilogie Favole a další) nebo kalendáře pro roky 2006-2009.


Victoria Francés se narodila 25. října 1982. Od dětství byla fascinován krásou lesa v Galicii, kde strávila většinu svého dětství. Po cestě do města jako Londýn a Paříž, byla hypnotizována atmosférou, stejnou jako legendární mistrovská díla gotické literatury. Její ilustrace a kresby připomínají snový svět Gothic romantismu.

Navštěvovala San Carlos univerzity ve španělské Valencii, kde studovala umění. Tam začala pracovat jako ilustrátor a zároveň navrhování různých knižních obálek a jiné. Favole, její první ilustrovaná kniha, je vzpomínka na tři města, Verona, Benátky a Janov, a byla to senzace roku 2004, Salo del Comic v Barceloně, dosáhlo rozšířený úspěch ve všech zemích, kde bylo zveřejněno. Brzy po Favole II a III, následoval ji ještě větší úspěch. Její nejnovější publikovaná prace se nazývá El Corazón de Arlene (Arlenino srdce nebo Srdce Arlene) (2008).

Tento mimořádně nadaný umělec a zároveň úžasný ilustrátor a vypravěč může před sebou očekávat úspěšnou budoucnost. Její schopnost přimět čtenáře (kteří nejsou ani obeznámeni s gotickým uměním) fascinuje její mimořádná práce. V budoucnosti můžeme od Victorii očekávat mnohem více.

Jakš-takš přeloženo z nějaké anglické biografie (překládal google, já pouze opravovala velké hrubky a nesmysly, nevěřím si v angličtině tolik abych to přeložila sama :D tak se na mě nezlobte ;) )

Nakonec její díla:
Ángel de la muerte, 2005
Její hodně známý obrázek proč všemu říkám obrázek? :D
(obrázek v záhlaví je náčrt kočky na tomhle obrázku)

El hada de Venecia, 2004
Další známý obrázek :D

Aquimia, 2004
Velký o.O :D

Libera me, 2004

Violin, 2008
Sasha ;)

Sasha y Josh, 2008

Něco málo z její tvorby...

Pokud vás zaujala, a chtěli byste se o ní dozvědět víc, můžete se podívat na její oficiální stránky tady (ve španělštině) najdete tam její životopis, galerii, publikace, kontakty a mnoho dalšího :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marky marky | Web | 6. října 2009 v 18:32 | Reagovat

www.kocickyvse.blog.cz předělávám mé kámošce a mě připadá že se bude líbit články jsem začala dělat teprve dnes a musim se jít učit mám na to čas do konce října tak to se budu snažit aby jsem to ztihla tak ahoj!

2 Sabi Sabi | Web | 7. října 2009 v 17:13 | Reagovat

ano, její obrazy jsou nádherné až se člověku zastaví dech. Je opravdu nadaná a dokonale využívá fantazii. Krása

3 Mushu Mushu | Web | 8. října 2009 v 14:53 | Reagovat

Čiastočne súhlasím so Sabi, táto baba je fakticky nadaná. No, ja by som povedala, že je jednou z mnohých. Takéto obrázky som už videla, a niektoré mi prídu trošku prezdobené (chcela som použiť slovo gýč, ale zas tak strašné to naozaj nie je). Napriek tomu toho dosiahla dosť, a za to má môj obdiv:)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama